Co to jest psychoterapia?
Psychoterapia polega na udzielaniu profesjonalnej pomocy w cierpieniu i skutecznym radzeniu sobie z przykrymi emocjami. Jej nadrzędnym celem jest uruchomienie procesu tworzenia się zmian w życiu osobistym.
Psychoterapia jest związana z pracą umysłu z wykorzystaniem zasobów człowieka bez udziału leków. W czasie sesji psychoterapeuta nie udziela rad ani też nie wypisuje recept. Jest to wspólna z pacjentem praca nad jego myślami, emocjami i zachowaniami, które wywołują cierpienie.
Psychoterapia polega na rozpoznawaniu utrwalonych negatywnych schematów, ich niwelowaniu oraz zastępowaniu na schematy konstruktywne. Dzięki tak rozumianej pracy psychoterapeutycznej znacznie poprawia się jakość relacji z samym sobą oraz jakość relacji z innymi.
Kim jest dobry psychoterapeuta?
Dobry psychoterapeuta, to profesjonalista który przeszedł własną psychoterapię, ukończył wieloletnią szkołę psychoterapii oraz poddaje swoją pracę superwizji.
Na czym polega psychoterapia?
Pierwsze spotkanie psychoterapeutyczne służy omówieniu trudności jakie przeżywa osoba zgłaszająca się o pomoc, a także, co oczekuje od psychoterapii, jakich zmian chce dokonać w swoim życiu oraz czy wskazane trudności można rozwiązać przy pomocy psychoterapii.
Do kogo kierowane są usługi psychoterapeutyczne?
Poradnia świadczy usługi psychoterapeutyczne dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia.
Psychoterapia indywidualna wskazana jest dla osób, które cierpią z powodu lęków, fobii, żałoby, depresji, bulimii, anoreksji, trudności w utrzymaniu bliskich związków, poczucia pustki i braku satysfakcji z życia. Psychoterapia indywidualna jest również bardzo skuteczna w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych tj. zdrada, rozstanie, choroba, bezsenność, przemoc, gwałt, poronienie.
Psychoterapia par, małżeńska jest wskazana dla osób, które przeżywają kryzys w związku, np. z powodu bezdzietności, lęków, obaw, trudności we wzajemnej komunikacji, trudności w okazywaniu sobie uczuć, problemów wychowawczych dzieci. W spotkaniach uczestniczą dwie osoby tworzące związek.
Czas trwania psychoterapii?
Czas terapii zależy głównie od głębokości zaburzenia oraz gotowości i motywacji pacjenta do zmiany. Psychoterapia może trwać od kilku do kilkunastu sesji.
Psychoterapia indywidualna: 60 minut raz w tygodniu.
Psychoterapia par: 90 minut raz w tygodniu.